(+48) 519 840 821
info@wllp.pl

Fantastyczne zakończenie sezonu 2018/2019 - Finały B2 [PODSUMOWANIE]

wróć na stronę główną

Zwieńczeniem sezonu 2018/2019 w ramach Wielkopolsko - Lubuskich Lig Piłkarskich były Finały dla grup B2 i C, które odbyły się w miniony weekend w Baranowie. Nie brakowało pięknych bramek, niespodziewanych rozstrzygnięć i przede wszystkim wiekiej radości z gry i młodzieńczej fantazji!

Zapraszamy na podsumowanie Finałów dla grup B2.

Na boiska OSiR Baranowo przyjechało 20 drużyn, z których utworzono 4 grupy po 5 zespołów.

FAZA GRUPOWA:

Grupa A - wyrównane boje trzech lokalizacji

Rozgrywki w tej grupie zwyciężył Ostrzeszów. Drużyna prowadzona przez Macieja Franczaka zdobyła 9 punktów, podobnie jak Ślesin, który jednak przegrał w bezpośrednim spotkaniu 1:2. Na trzecim miejscu wylądował poznański Grunwald z 7 punktami, co ciekawe zwycieżając z Ostrzeszowem, ale przegrywając ze Ślesinem i tracąc punkty remisując z Kaliszem. Na 5 miejscu poznańskie Piątkowo.

Grupa B - Rozpędzony faworyt rozgrywek - Pniewy

Już na samym początku turnieju mogliśmy dostrzec faworyta zawodów - lokalizacje Pniewy. Zawodnicy Trenera Roberta Kliszkowiaka uzyskali komplet punktów. Na drugim miejscu Kościan, który zwyciężył trzy mecze poza spotkaniem z Pniewami. Za ćwierćfinalistami Lusówko, Kórnik i Skórzewo.

Grupa C - pewne zwycięstwa Puszczykowa

Z bardzo dobrej strony w fazie grupowej zaprezentowała się lokalizacja z Puszczykowa, która podobnie jak Pniewy w grupie B pewnie zwyciężyła grupę notując maksymalną liczbę punktów. Za zespołem Wojciecha Paluszkiewicza na drugim miejscu uplasowała się z 7 punktami Trzcianka, potem Września (5 p.), poznańskie Winogrady i Ceków.

Grupa D - Cztery mocne lokalizacje w walce o dwa miejsca

W najbardziej wyrównanej grupie najlepsza okazała się lokalizacja z Obornik. Podopieczni Radosława Cegielskiego mimo porażki z Kobylinem wygrali pozostałe trzy spotkania, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca. Za nimi Szczepankowo (7 p.) potem Baranowo (6 p.), Kobylin (5 p.) i Świebodzin (1 p.)

FAZA PUCHAROWA:

Niesamowice wyrównane boje toczyły zespoły, które awansowały ze swoich grup. W rzutach karnych rozstrzygnięto mecze Ślesina z Obornikami i Puszczykowa z Kościanem. Lepsi w tym elemencie okazali się zawodnicy z Obornik i Kościana. W pozostałych ćwierćfinałach Pniewy zwyciężyły 2:0 z Trzcianką, a Szczepankowo 2:1 z Ostrzeszowem.

W pierwszym półfinale Pniewy pewnie pokonały Szczepankowo 3:0, a w drugim półfinale, po bardzo wyrównanym meczu do grona finalistów dołączyły Oborniki pokonując Kościan 2:1.

W wielkim finale pomiędzy Obornikami i Pniewami padła jedna można powiedzieć "złota bramka", która dała Pniewom wymarzone mistrzostwo.

Dla tych, którzy odpadli w ćwierćfinałach zostały przewidziane mecze o miejsca 5-8, w których zwyciężyła Trzcianka tym samym plasując się na 5 pozycji w turnieju.

W meczach o miejsca dalsze grały zespoły, które zajęły w swoich grupach miejsca 3-5. Tam najlepiej poradził sobie poznański Grunwald, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

Wszystkie wyniki Finałów WLLP dla grup B2 można sprawdzić TUTAJ - kliknij

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najlepszy bramkarz - Ola Kusz (Szczepankowo - Krzesiny)

Najlepszy zawodnik - Cezary Pruszkowski (Oborniki)

Najlepszy strzelec - Piotr Staśkowiak (Pniewy)

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym zawodnikom i czekamy na więcej !

Dziękujemy także:

* Wszystkim uczestnikom Finałów WLLP za serce włożone w każdy mecz, piękne akcje i bramki.

* Trenerom za poświęcenie i pracę w przeciągu całego sezonu, a także przygotowanie i przyjazd drużyn.

* Rodzicom za niesamowicie głośny i kulturalny doping i przyjazd do Baranowa.

Organizatorom za wzorowy, sprawny przebieg turnieju.

Do zobaczenia w kolejnym sezonie z WLLP 2019/2020 !

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez wypełnienie naszego formularzu kontaktowego.

Polityka cookies