(+48) 519 840 821
info@wllp.pl

[RELACJA] Puchar WLLP jedzie do Kościana!

wróć na stronę główną

W dzisiejszym turnieju na APR Arena Dębiec licznie zgromadzona publiczność nie miała prawa narzekać na nudę. Każda drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, w meczach nie brakowało dramaturgii i emocji, a wszystko odbyło się duchu fair play i bardzo przyjaznej, pozytywnej atmosferze.

Już początkowa faza zawodów wyłoniła pierwszych faworytów rozgrywek. Od mocnego uderzenia swoje spotkania rozpoczęły Oborniki, Kościan, Puszczykowo i Baranowo. W kolejnych meczach do głosu doszły także poznańskie Winogrady, które ostatecznie wygrały wszystkie swoje spotkania w grupie. W całej rywalizacji o pierwsze dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów odpadło Baranowo nieznacznie przegrywając z Obornikami i Puszczykowem. Mimo porażki z Winogradami, do pierwszej czwórki weszła lokalizacja z Kościana.

Pozostałe zespoły zagrały w meczach o miejsca dalsze, o których można przeczytać poniżej.

* Półfinały

W pófinałach Puszczykowo po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrało 2:0 z Kościanem, natomiast Oborniki wyraźnie zwyciężyły z Winogradami 4:0

* Mecz o 11 miejsce: Poznań - Dębiec vs Szczepankowo 3:2

Gospodarze rozgrywek, mimo że w grupie nie wygrali żadnego meczu pokonali Szczepankowo 3:2. Drużyna z Krzesin to chyba największy pechowiec turnieju, ponieważ ich spotkania z rywalami były zawsze "na styku", jednak w dniu dzisiejszym zabrakło trochę szczęścia.

* Mecz o 9 miejsce: Skórzewo vs Poznań - Naramowice 3:0

Skórzewo zdecydowanie przespało pierwszą część turnieju notując słabsze wyniki, jednak po reprymendach Trenera z meczu na mecz "rozkręcało się" i w spotkaniu o 9 miejsce zwyciężyło z Naramowicami 3:0.

* Mecz o 7 miejsce: Poznań - Wilda vs Poznań - Grunwald 2:4

Wilda podobnie jak Skórzewo - słabsza pierwsza część, lepsza druga. Z kolei poznański Grunwald w grupie toczył wyrównane boje z Winogradami i Kościanem (półfinalistami) i to właśnie dobra gra i równa forma w przeciągu całego turnieju pozwoliła na zwycięstwo w meczu o 7 miejsce.

* Mecz o 5 miejsce: Baranowo vs Lusówko 3:2

Można śmiało powiedzieć, że zespoły z gminy Tarnowo Podgórne były lekko zawiedzione wynikami osiągniętymi w pierwszej fazie turnieju. Nieznacznie przegrali swoje mecze decydujące o wyjściu z grupy, a na pocieszenie zostało im spotkanie o 5 miejsce. Górą po ciekawym i wyrównanym spotkaniu okazała się ekipa z Baranowa

* Mecz o 3 miejsce: Poznań - Winogrady vs Puszczykowo 0:4

W meczu o podium zdecydowanie lepsza drużyna z Puszczykowa, która zwyciężyła czterema bramkami. Winogrady pomimo kompletu punktów w grupie i bardzo ładnej grze musiało zadowolić się jedynie czwartym miejscem.

* FINAŁ: Kościan vs Oborniki 2:1

W wielkim finale Kościan po kilku minutach gry wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, po czym Oborniki po rzucie karnym zdobyły bramkę kontaktową. Mimo kilku szans Oborniczan na remis zawodnicy z Kościana ofiarnymi interwencjami "dowieźli" zwycięstwo i tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w zawodach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Gałka (Kościan)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Aleks Wietrzyński (Oborniki)

Podsumowując, niedzielne piłkarskie widowisko stało na bardzo dobrym i wysokim sportowo poziomie w duchu fair-play, za co dziękujemy zawodnikom i wszystkim zgromadzonym rodzicom. Gratulujemy wszystkim zespołom dobrego występu, składnych akcji i pięknych bramek.

Aby zobaczyć wszystkie wyniki z turnieju o Puchar WLLP kliknij TUTAJ

Do zobaczenia na kolejnych turniejach w ramach WLLP!

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez wypełnienie naszego formularzu kontaktowego.

Polityka cookies