(+48) 519 840 821
info@wllp.pl

Pierwsi mistrzowie jesieni wyłonieni!

wróć na stronę główną

Swoje zmagania zakończyła już część lokalizacji z grup B2, a co za tym idzie poznaliśmy pierwszych mistrzów jesieni ligi WLLP w tych rocznikach.

Grupa 1 - zwycięska Środa w sobotę.

Na czele tabeli po rundzie jesiennej plasuje się Środa Wielkopolska prowadzona przez Tomasza Nawracałe nieznacznie wyprzedzając Szczodrzykowo. Te dwa zespoły były zdecydowanie najsilniejsze w grupie, a przełomowym zwycięstwem okazała się wygrana Środy w 1 kolejce zmagań. Warto pochwalić tę lokalizację za wysoką frekwencję i regularne wystawianie kilku drużyn, których wyniki wliczane były do Ligi Europy.

"Liga jest bardzo ważna dla moich zawodników i napędza ich do dalszych treningów" - mówi trener Tomasz Nawracała

Wyniki i tabela gr. 1 - kliknij

Grupa 5 - Oborniki rządzą

Oborniki prowadzone przez Radosława Cegielskiego i Rafała Pruszkowskiego odniosły duży sukces zostawiając za sobą mocny Wągrowiec i zawsze groźne Rogoźno. W dodatku drugi zespół Obornik w końcowym rozrachunku zdobył tylko punkt mniej niż wspomniane Rogoźno. Runda jesienna nie udała się Murowanej Goślinie, jednak dobrze przepracowana zima powinna pozwolić dołączyć do czołówki.

"Wzorowa praca na treningach i wysoka frekwencja na każdym turnieju pozwoliły na sukces" - wspomina Trener Radosław Cegielski

Wyniki i tabela gr. 5 - kliknij

Grupa 6 - Ostre zaangażowanie Ostroroga

Pozytywne, mocne zaangażowanie we wszystkie turnieje i stabilna forma Ostroroga zaaowocowały zwycięstwem z lokalizacjami z Szamotuł, Pniew i Obrzycka. Podopieczni Wiesława Rzeszowskiego i Damiana Cudaszewskiego w każdym turnieju wysoko punktowali i w końcu wypunktowali przeciwników. Oczywiście z dobrej strony pokazywały się także inne lokalizacje tworząc za każdym razem bardzo ciekawe i wyrównane spotkania. Wszystkie rozegrane kolejki przynosiły wiele emocji, dziękujemy trenerom za wzorową organizację

"Cieszę się, że udało się wygrać, jednak najważniejsze jest zadowolenie chłopaków z każdego rozegranego meczu w turnieju" - zaznacza trener Wiesław Rzeszowski

Wyniki i tabela gr. 6 - kliknij

Grupa 7 - Nowy Tomyśl górą!

Lokalizacja z Nowego Tomyśla bez większych kłopotów zwyciężyła w grupie, wyprzedzając Wolsztyn, Opalenicę i Obrę. Liczymy na mobilizacje tych drużyn na wiosnę i czekamy na ciekawsze turnieje!

Wyniki i tabela gr. 7 - kliknij

Grupa 10 - Kościan liderem jesieni

Kościan prowadzony przez Przemysława Skrzypczaka i Tomasza Woźniaka okazał się mistrzem jesieni zwyciężając 8/9 spotkań! Dobrze radził sobie także Gostyń, który punktował w meczach z Lesznem i Poniecem. W każdym turnieju ze względu na wystawianie przez Kościan i Gostyń dwóch zespołów rozgrywki toczyły się także w Lidze Europy, w której również zwyciężyła drużyna Skrzypczaka i Woźniaka

"Pomarańczowa rodzina zawsze razem" - podsumowuje trener Tomasz Woźniak, wskazując na tak ważne aspekty w drużynie jak integracja i zespołowość

Wyniki i tabela gr. 10 - kliknij

Grupa 11 - Pogorzela przed Krotoszynem

Mistrzem jesieni w gr. 11 została Pogorzela prowadzona przez Mateusz Mruka. Równa forma zaoowocowała zdobyciem 39 punktów w 3 kolekach. Ostatniego słowa nie powiedział Krotoszyn, który chce powalczyć o miano "rycerza wiosny". Słabiej w rundzie zaprezentował się Rawicz i Kobylin, jednak trenerzy dopiero budują swoje zespoły na kolejne sezony.

Wyniki i tabela gr. 11 - kliknij

Grupa 12 - Zdecydowana wygrana zespołu z Kalisza

Niekwestionowanym liderem i mistrzem jesieni została lokalizacja Kalisz wygrywając 8 z 9 spotkań i 1 remisując. Wicemistrz finałów WLLP w sezonie 2017/2018 pokazuje siłe w każdym roku pewnie zwyciężając w grupie. Widać dobrą pracę wykonywaną przez trenera - Grzegorza Zapałę. Warto pochwalić także frekwencję na każdej kolejce drużyn z Pleszewa, Jarocina i Chocza, które rozgrywały ciekawe spotkania w Lidze Europy.

Wyniki i tabela gr. 12 - kliknij

Grupa 13 - Zwycięskie Piątkowo

Poznańskie Piątkowo okazało się najlepsze w grupie nr 13 wyprzedzając zawsze mocny Strzeszyn i nieobliczalne PSS z Areną. Podopieczni Dawida Spychały wykazywali największe zaangażowanie regularnie wystawiając dwie drużyny. Wydaje się, że w rundzie wiosennej może się wiele zmienić w układzie sił, jednak aby to nastąpiło Strzeszyn, PSS i Arena muszą solidnie przepracować okres zimowy i zmobilizować do większego zaangażowania w lige.

Wyniki i tabela gr. 13 - kliknij

Grupa 16 - Swarzędz zwycięzcą w najbardziej wyrównanej grupie

Mała tabela meczów bezpośrednich wyłoniła zwycięzce w grupie nr 16. Na pierwszych trzech miejscach znajdowały się lokalizacje ze Swarzędza, Wildy i Szczepankowa. W meczach pomiędzy tymi lokalizacjami najwięcej punktów uzyskał wspomniany Swarzędz trenera Karola Łuczaka i został mistrzem jesieni! Gratulujemy jednak wszystkim drużynom i już nie możemy doczekać się wiosny!

Wyniki i tabela gr. 16 - kliknij

Grupa 17 - Mistrzowska forma Winograd

Bardzo dobrą formę w tym sezonie prezentują chłopcy z Winograd wygrywając mecz za meczem. Zwycięską ścieżką podążała także drużyna z Naramowic, jednak każda passa kończyła się na meczu z podopiecznymi Mikołaja Kłosińskiego. Gratulujemy także za frekwencję i ciekawe turnieje na Posnani i Dębcu.

Wyniki i tabela gr. 17 - kliknij

Grupa 19 - Mocne Puszczykowo

W grupach, w których udział bierze Puszczykowo scenariusz jest jeden - zwycięstwo w grupie zespołu Wojciecha Paluszkiewicza. Rok po roku lokalizacja ta dochodzi do Finałów gdzie również odgrywa pierwszoplanową rolę. Z dobrej strony pokazała się Mosina zajmując drugie miejsce w grupie i wydaje się, że jest w stanie powalczyć na wiosnę. Ostatniego słowa nie powiedział jeszcze Luboń.

Wyniki i tabela gr. 19 - kliknij

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez wypełnienie naszego formularzu kontaktowego.

Polityka cookies